همایش ملی «قانون آئین دادرسی کیفری سال 1392 در بوته نقد» در واحد مراغه برگزار شد                مقالات پوستری
همایش ملی «قانون آئین دادرسی کیفری سال 1392 در بوته نقد» در واحد مراغه برگزار شد
همایش ملی قانون آئین دادرسی کیفری سال 1392 در بوته نقد با شرکت استادان و دانشجویان 85 دانشگاه ملی و آزاد و علمی کاربردی کشور در سالن اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در این همایش اظهار کرد: برگزاری همایش‌هایی از این قبیل در سطح ملی و با حضور استادان مجرب و متخصص رشته‌های مرتبط به ویژه در رشته گرایش‌های حقوقی باعث آگاهی روزافزون و کاهش تخلفات و جرم و جنایت در جامعه خوهد شد. دکتر محمدرضا ولیلو ادامه داد: این همایش با هدف شناساندن قانون جدید آئین دادرسی کیفری سال 92 با حضور 300 نفر استادان دانشگاه‌های معتبر کشور، دانشجویان و کارکنان دادگستری استان آذربایجان شرقی در واحد مراغه برگزار می‌شود. وی گفت:‌ برگزاری حداقل یک همایش ملی در طول سال در واحد مراغه، این مرکز را به عنوان قطب حقوقی دانشگاه‌های استان مطرح کرده و نتیجه آن استقبال بی‌نظیر دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و دکتری است. این مسئول با بیان اینکه در کنار این همایش ملی سایر همایش‌های منطقه‌ای و استانی در این واحد به اجرا گذاشته می‌شود، خاطرنشان کرد: در این همایش یک روزه 112 مقاله از مجموع مقالات رسیده به دبیرخانه همایش در قالب سخنرانی و پوستر با محورهای تحقیقات مقدماتی، مراجع کیفری و صلاحیت‌های آنها، تجدید نظرخواهی از آرای محاکم، اجرای احکام کیفری، دادرسی نیروهای مسلح، دادرسی الکترونیکی و سایر موضوعات مرتبط ارائه شدند. ولیلو با مطرح کردن پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و دادگستری استان گفت: ارائه خدمات علمی و آموزشی، تبادل استادان، انتقال تجربیات کاربردی و عملی و تئوری فی‌مابین دانشگاه آزاد اسلامی و متولیان دادگستری استان و ارتباط تنگاتنگ این دو نهاد علمی و اجرایی می‌تواند تبعات و نتایج بسیار مثبت در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی و بهره‌مندی از نتایج دست‌آوردهای همایش‌ها و سمینارهای دانشگاه باشد. رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این همایش با بر شمردن آثار و نتایج مثبت و اثرگذار این همایش و استفاده از مضامین مقالات و سخنرانی‌ها، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه پیشرو در برگزاری همایش‌های علمی و پژوهشی به ویژه با توجه به قدمت و مرجعیت رشته حقوق با تمام گرایش ها در این واحد دانشگاهی فرصت مغتنمی است برای دانش‌پژوهان و دست‌اندرکاران دستگاه قضا که با تبادل اطلاعات و تجربیات و مجهز به علوم روز دنیا و قوانین جدید در راستای بهینه کردن امور قضایی و رسیدگی به پرونده‌های حقوقی در محاکم دادگستری گام بردارند. وی افزود: آیین دادرسی جدید به عنوان قانون جامع دربرگیرنده حقوق شاکی، متهم و جامعه است. در این قانون نظارت قضایی برای حفظ حقوق عامه مردم بیشترشده است. حجت‌الاسلام علی مظفری با بیان اینکه نقطه قوت قانون آیین دادرسی کیفری سال 92 رسیدگی سریع به پروند‌ه‌ها است، ادامه داد: طبق مقررات قانون جدید، رسیدگی به پرونده‌های قضایی با کمترین اطاله دادرسی انجام می‌شود.
1394/07/21 ادامه مطلب


 مقالات پوستری
به اطلاع آن دسته از پژوهشگران که مقالاتشان به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفته است با توجه به درخواست برخی از پژوهشگران مبنی بر عدم توانایی ویا هزینه بر بودن ایجاد پوستر تصمیم بر آن شد که صرفا گواهی مقالات به پژوهشگران اعطا شود واز نمایش پوستر در روز همایش صرف نظر شد.ولذا پژوهشگران محترم از ارائه ویا ارسال پوستر به دبیرخانه خودداری فرمایند.
1394/07/13 ادامه مطلب


مشخص شدن نوع ارائه مقالات
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند که نوع ارائه مقاله از پورتال شخصی قابل مشاهده است.مقالات در دو سطح سخنرانی وپوستری انتخاب شده اند واین انتخاب براساس مجموع ارزیابی نظر داوران مقاله بوده است.در ضمن تمام مقالات اعم از سخنرانی وپوستری در مجموعه مقالات منتشر خواهد شد.لازم به ذکر است 30 داور مقالات این همایش را داوری کرده اند.
1394/07/08 ادامه مطلب


 ویرایش مقالات جهت چاپ
پژوهشگرانی که تمایل دارند در مسائل شکلی مقاله از جمله در ویرایش اسامی ویا ویرایش ادبی مقاله(نه ماهوی) تغییراتی دهند لطفا از پورتال شخصی از قسمت«ارسال اصل مقاله جهت چاپ»اقدام کنند.
1394/07/05 ادامه مطلب


 مهلت پرداخت ومیزان هزینه همایش
مهلت پرداخت هزینه ثبت نام همایش تا5مهرماه می باشد ودر صورت عدم پرداخت؛ عدم چاپ یا ارائه گواهی به عهده خود نویسنده می باشد.در ضمن هزینه های همایش که از قسمت خدمات پانل شخصی هم قابل وصول است به شرح ذیل است: ردیف خدمات هزینه(تومان) 1 شرکت در همایش با مقاله(غیردانشجو) 220000 2 شرکت در همایش با مقاله(دانشجو) 170000 3 شرکت در همایش بدون مقاله(غیر دانشجو) 80000 4 شرکت در همایش بدون مقاله(دانشجو) 50000 5 برای مقالات بعدی(غیر دانشجو) 80000 6 برای مقالات بعدی(دانشجو) 60000 افرادی که خواهان پرداخت هزینه به صورت فیش بانکی هستند لازم است مبلغ مورد نظر را به حساب سیبا 0105648251008 به نام صندوق پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی مراغه واریز و فیش بانکی آنرا اسکن و از طریق سامانه کاریری ارسال کنند و یا اینکه می توانند از قسمت پرداخت آنلاین مستقیماً پرداخت خود را انجام دهند.وهمچنین از طریق شناسه شبا حساب متمركز شما: IR12 0170 0000 0010 5648 2510 08 دانشگاه ازاداسلامى واحدمراغه اقدام کنند.
1394/06/31 ادامه مطلب


پرداخت هزینه های ثبت نام
پژوهشگرانی که مقاله آنها مورد پذیرش نهایی واقع شده است نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام جهت تثبیت مقاله خویش اقدام نمایند.در ضمن کسانی که خواهان شرکت درکارگاههای تخصصی هستند می توانند نسبت به پرداخت هزینه ان هم اقدام کنند.
1394/06/24 ادامه مطلب


برگزاری کارگاههای تخصصی با ارائه گواهی معتبر
همزمان با برگزاری همایش ملی قانون آیین دادرسی کیفری در بوته نقد،دوکارگاه تخصصی با مجوز رسمی از سازمان مرکزی وبا ارائه مدرک معتبر برگزار می گردد.علاقمندان جهت ثبت نام از پانل کاربری خود اقدام کنند. 1-کارگاه مقاله نویسی ویژه رشته حقوق 2-کارگاه حقوق شهروندی در قانون آیین دادرسی کیفری1392 مدت کارگاه ها 6ساعت خواهد بود.
1394/06/22 ادامه مطلب


تمدید مهلت ارسال مقالات
قابل توجه پژوهشگران گرامی؛مهلت ارسال مقالات به همایش ملـــــــی قانون آیــــــــــــین دادرســـــــــی کیـــــــــــفـری در بوته نقد تا25 شهریور 1394تمدید گردید.
1394/06/20 ادامه مطلب


 قابل توجه ارائه دهندگان مقاله
به استحضار پژوهشگران عزیز می رساند مقالاتی که پذیرش شده اند بعد از پایان مهلت ارسال مقالات واتمام داوری در دو مقوله سخنرانی وپوستر بر اساس نظریه داوران(هرمقاله سه داور) انتخاب خواهد شد.وانشالله سعی بر ان است که تا10مهرماه وضعیت نوع مقالات کاملا مشخص شود.
1394/06/19 ادامه مطلب


زمان پرداخت هزینه های همایش
با توجه به سوال کثیری از پژوهشگران محترم مبنی بر زمان پرداخت هزینه همایش،به استحضار می رساند که پرداخت هزینه های همایش بعد از داوری مقالات وپذیرش آنها توسط هیات محترم داوری خواهد بود.که از طریق پانل کاربری قابل مشاهده خواهد بود.
1394/05/20 ادامه مطلب


 شروع داوری مقالات
به استحضار پژوهشگران محترم می رساند که داوری مقالات همایش ملی قانون آیین دادرسی کیفری از5/5/94شروع شده است.در ضمن مهلت ارسال مقالات تا 1394/06/20 می باشد.
1394/05/05 ادامه مطلب


 تایید اصلاحیه قانون ایین دادرسی کیفری از سوی شورای نگهبان+جدول تغییرات
به گزارش خبرگزاری میزان، طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و چهارم خرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار به تصویب کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مطابق اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسی رسیده است، در جلسه مورخ 1394/03/27 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
1394/03/31 ادامه مطلب


رعایت حقوق معنوی دیگران
دبيرخانه همایش ملی«قانون آیین دادرسی کیفری92 در بوته نقد»جهت احترام به پژوهشگران کشور و ترویج فرهنگ صداقت و امانت داری در کار علمی وپژوهشی، اصالت تمامي مقالات را با دقت مورد بررسي قرار می دهد. بنابراین از آنجا که مسئولیت صحت و اعتبار علمی و ادبی مقاله ارسال شده، بر عهده فرد فرستنده مقاله می باشد، در صورت اثبات سرقت علمی یا عدم رعایت حقوق معنوی دیگران، مختار خواهد بود که مراتب را به صورت مکتوب به مراجع ذیصلاح اعلام کند.
1394/03/20 ادامه مطلب


جذب هیات علمی افتخاری
همایش ملی «قانون ایین دادرسی کیفری 1392 در بوته نقد» دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه از میان دانشجویان وفارغ التحصیلان دکتری حقوق به ویژه در رشته حقوق کیفری وجرم شناسی ونیز اعضای هیات علمی دانشگاههابه صورت افتخاری هیات علمی جذب می کند.
1394/02/12 ادامه مطلب


تغییر سطح همایش از منطقه ای به ملی
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند با توجه به بهره گیری از ظرفیت تمامی پژوهشگران در سطح کشور در همایش ملی «قانون آیین دادرسی کیفری1392 در بوته نقد»،به همت حوزه معاونت پژوهشی و پیگیری گروه حقوق سطح همایش از منطقه ای به ملی تغییر یافت.
1394/02/12 ادامه مطلب


تغییر زمان برگزاری همایش وتمدید مهلت ارسال مقالات
به اطلاع پژوهشگران عزیز می رساند با توجه به عدم اجرایی شدن قانون آیین دادرسی کیفری1392 واجرایی شدن ان از تیرماه1394 وجهت بررسی بهتر وشناسایی بیشتر خلا ها وآسیب های قانون ایین دارسی کیفری واز طرفی تقارن همایش با برنامه های همایش ملی چالش های حقوقی عمران وشهر سازی دراردیبهشت ماه1394 زمان برگزاری همایش به20مهرماه1394تغییر یافت ومهلت ارسال مقالات هم به 20شهریورما94 تمدید شد.دبیرخانه همایش
1394/01/22 ادامه مطلب


آغاز به کار وب سایت همایش قانون ایین دادرسی کیفری 1392 در بوته نقد
سایت همایش جهت پذیرش ودریافت مقالات کلیه پژوهشگران شروع به کار کرد.پژوهشگران محترم در سراسر کشور در صورت علاقمندی مقالات خویش را از طریق ثبت نام در سامانه ارسال کنند.
1393/09/25 ادامه مطلب


 پیام دبیر علمی همایش
قانون آئین دادرسی کیفری جدید در ۵۷۰ ماده و ۲۳۰ تبصره مصوب جلسه مورخ ۴/۱۲/۱۳۹۲ کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت سه سال در جلسه علنی مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۰ و تائید شورای نگهبانی مورخ ۲۶/۱۲/۱۳۹۲، در تاریخ ۳/۲/۱۳۹۳ طی شماره ۲۰۱۳۵ در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است(۱) و برابر ماده ۵۶۹ آن، پس از شش ماه ار تاریخ انتشار در روزنامه رسمی کشور لازم الاجراء می شود.ولی در مورخه1/.8/1393 قانون آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی در روزنامه رسمی منتشر شد وبر اساس ان مقررا ت هم به قانون ایین دادرسی کیفری ملحق شد.بر اساس ماده ۶۹۹ یعنی اخرین ماده قانون« این قانون با رعایت ترتیب شماره مواد به عنوان بخش های هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۴/۱۲/۱۳۹۲ الحاق و مقررات هر دو قانون از تاریخ ۱/۴/۱۳۹۴ لازم الاجرا است». در هر حال قانون آیین دادرسی کیفری، شالوده و عصاره آرمان احقاق حق، عدالت‌خواهی، احیای حقوق عامه، قانون‌گرایی و نظم‌بخشی هر جامعه‌ای و تضمین‌کننده حقوق فردی و اجتماعی، امنیت و آسایش اجتماعی و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع در حوزه‌های مختلف است. قانون آیین دادرسی کیفری جدید حاوی سیاست‌های کیفری و جنایی انسجام‌یافته‌ای است که شالوده و بنیان نظام عدالت کیفری کشور را در جهت پیشگیری از وقوع جرم، قضازدایی و بهره‌گیری از نهادهای شبه‌قضایی، توسعه حقوق عامه و حفظ حقوق متهم و شاکی در همه مراحل رسیدگی، حمایت از حقوق زیان‌دیدگان از جرم و شهود، دادرسی مبتنی بر مشورت و تخصصی کردن شعب، دادرسی همراه با سرعت و دقت، حمایت از امنیت و آسایش عمومی جامعه، دادرسی ترافعی و احیای سیاست‌های کیفری اسلام در نظام ادله اثبات دعاوی، برای اکنون و نسل‌های آینده پی‌ریزی‌ می‌کند. قانون جدید با وجود برخی از اشکالات و ایرادات مترتب برآن، برخوردار از جنبه ها و نکات مُثبت بسیاری درخصوص رعایت حقوق شهروندی، حقوق متهم، حق دفاع، وکیل مدافع،روند دادرسی، تضمیناتِ تحققِ دادرسی عادلانه و منصفانه است و اگر دچار تغییرات کلی و جدی نشود و با تدوین آئین نامه های اجرایی مقرر درآن، با استفاده از تجارب حرفه ای کارشناسان، قضات و وکلای دادگستری، می تواند در تضمین حقوق شهروندی و اساسی مردم می تواند، موثر و نقش آفرین گردد. این قانون، مشتمل بر هفت بخش در قالب ” کلیات، کشف جرم و تحقیقات مقدماتی، دادگاههای کیفری، رسیدگی و صدور رای، اعتراض به رای، اجرای احکام کیفری و اقدامات تامینی و تربیتی ، هزینه دادرسی و سایر مقررات” تنظیم و تدوین شده است.. تصویب قانون آئین دادرسی کیفری جدید و انتشار آن در روزنامه رسمی کشور و تغییرات اساسی و متعدد مندرج در آن، اطلاع رسانی، نقد و بررسی حقوقی و معرفی کارشناسی آن را ضروری می داند.لذا گروه حقوق دانشگاه ازاد اسلامی در راستای رسالت وسیاست علمی خویش،نقد وبررسی چنین قانونی در اولویت برنامه های خویش قرار داده وانشاالله در اردیبهشت ماه 1394 شاهد برگزاری چنین همایش وگردهمایی باشیم. دکتر بابک پورقهرمانی . دبیر علمی همایش
1393/09/20 ادامه مطلب


1-تحقیقات مقدماتی
2-مراجع کیفری وصلاحیت های آنها
3-تجدید نظرخواهی ازآرای محاکم
4-اجرای احکام کیفری
5-دادرسی نیروهای مسلح
6-دادرسی الکترونیکی
7-سایر موضوعات مرتبط

دبیرخانه کنفرانس
مراغه، بلوار شهید درخشی، مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه دانشکده علوم انسانی، طبقه‌ی دوم، دبیرخانه همایش
041
  37452050 - 37454506-09   37454504
 داخلی439  
فاکس دبیرخانه:  37455111 – 041

Mail: p.c.l.1392@gmail.com

زمان برگزاری همایش  :  20 مهرماه 1394


آخرین مهلت ارسال چکیده واصل مقالات  :  25شهریورماه 1394

هزینه های همایش


تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان