این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
 
• ...
دکتر میرزاده در پیامی به کنفرانس ملی «پدافند غیرعامل در قلمرو فضای سایبری» واحد مراغه
دکتر میرزاده: جنگ‌افزارها در محیط‌های مجازی بدون کشتار مستقیم، جوامع را نشانه گرفته‌اند
1395/12/15 ادامه مطلب


 ارائه پاورپوینت مقالات سخنرانی با ارائه
پژوهشگرانی که مقالاتشان به صورت سخنرانی مورد پذیرش واقع شده است وبا آنها تماس گرفته شده است لازم است پاوپوینت مقالاتشان را در روز همایش ارائه نمایند.
1395/12/11 ادامه مطلب


 اطلاعیه نحوه ارائه مقالات
پژوهشگرانی که مقالاتشان به صورت پوستر پذیرفته شده است ضرورتی به ارائه پوستر نبوده و صرفا گواهی پوستر برای آنها اعطا خواهد شدودر مورد مقالات با ارزش سخنرانی، به دلیل محدویت زمان با صاحبان مقالات قابل ارائه در کنفرانس تماس گرفته خواهد شد.
1395/12/11 ادامه مطلب


راهنمای ثبت نام در کارگاه تخصصی چالش های علمی وعملی جرائم سایبری
1. ابتدا وارد سایت کنفرانس(http://hamayesh.iau-maragheh.ac.ir/cyber2016/fa) شده و از سمت راست گزینه اول سامانه کاربران را انتخاب کنید. 2. در قسمت کنترل پنل کاربران اولین گزینه، یعنی ثبت نام را انتخاب کرده و مراحل ثبت نام را انجام دهید. 3. بعد از صفحه خارج شده و مجددا از سامانه کاربران گزینه ورود به سیستم را انتخاب و وارد صفحه کاربری خود شوید. 4. از قسمت بالای صفحه گزینه خدمات را انتخاب و در صفحه باز شده، کارگاه را انتخاب و ثبت کنید. 5. بعد از قسمت بالای صفحه گزینه پرداخت آنلاین و یا ارسال فیش را با توجه به نحوه پرداختی خود انتخاب کنید.
1395/12/01 ادامه مطلب


برگزاری کارگاه آموزشی چالش های علمی وعملی جرائم سایبری
کارگاه تخصصی «چالش های علمی وعملی جرائم سایبری » در راستای آگاه سازی و ارتقاء دانش مدیران وکارمندان نهادها وسازمانها،پژوهشگران،قضات،وکلا و حقوقدانان، نخبگان،متخصصان حوزهIT ، علاقمندان به علم حقوق و.... با همکاری سازمان پدافند غیر عامل استان وپلیس فتای استان برای اولین بار در قالب کارگاه 10 ساعته هم زمان با برگزاری کنفرانس در محل برگزاری کنفرانس با محورهای مورد نیاز کنونی برنامه ریزی و اجرا می گردد.شایان ذکر است به حاضرین در کارگاه پایان دوره گواهی معتبر از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه ونهادهای مذکوراعطا می گردد.علاقمندان جهت ثبت نام باید در پورتال شخصی خویش در قسمت کارگاهها یا از بخش ثبت نام خدمات اقدام کنند.
1395/11/24 ادامه مطلب


پرداخت هزینه های کنفرانس
پژوهشگرانی که مقالات شان در وضعیت«پذیرش نهایی»قرار دارد با مراجعه به قسمت خدمات در سامانه شخصی خویش با انتخاب نوع خدمات وبا توجه به مقاله اول یا مقالات بعدی نوع خدمات خویش را تثبیت ونسبت به پرداخت آن لاین اقدام کنند.مهلت پرداخت تا28بهمن می باشد.عدم پرداخت به موقع موجب عدم صدور گواهینامه،عدم چاپ در مجموعه مقالات وانتشار در پایگاههای ISC وCIVILICA ,...خواهد بود.در ضمن افرادی که خواهان پرداخت هزینه به صورت فیش بانکی هستند لازم است مبلغ مورد نظر را به حساب سیبا 0105648251008 به نام صندوق پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی مراغه واریز و فیش بانکی آنرا اسکن و از طریق سامانه کاریری ارسال کنند و یا اینکه می توانند از قسمت پرداخت آنلاین مستقیماً پرداخت خود را انجام دهند.وهمچنین از طریق شناسه شبا حساب متمركز شما: IR12 0170 0000 0010 5648 2510 08 دانشگاه ازاداسلامى واحدمراغه اقدام کنند.
1395/11/22 ادامه مطلب


نحوه رزرو اقامت در زمان کنفرانس
جهت رزرو اقامت در تاریخ های 14 و 15 اسفندماه 1395، بعد از ورود به سامانه کاربری در قسمت خدمات نحوه اسکان خود را مشخص نموده و ثبت نمایید. ضمناً نحوه پرداخت هزینه اسکان، مشابه هزینه سایر خدمات همایش می باشد.
1395/11/16 ادامه مطلب


ارسال فایل word مقاله
پژوهشگران محترم توجه داشته باشند که ارسال فایل word مقاله ضروری است ودر غیر ان صورت فایل ارسالی معتبر نخواهد بود.
1395/11/13 ادامه مطلب


 نحوه پرداخت هزینه کنفرانس
پرداخت هزینه کنفرانس به صورت آن لاین می باشد که بر اساس نوع خدمات انتخاب وقابل پرداخت هست.افرادی که خواهان پرداخت هزینه به صورت فیش بانکی هستند لازم است مبلغ مورد نظر را به حساب سیبا 0105648251008 به نام صندوق پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی مراغه واریز و فیش بانکی آنرا اسکن و از طریق سامانه کاریری ارسال کنند و یا اینکه می توانند از قسمت پرداخت آنلاین مستقیماً پرداخت خود را انجام دهند.وهمچنین از طریق شناسه شبا حساب متمركز شما: IR12 0170 0000 0010 5648 2510 08 دانشگاه ازاداسلامى واحدمراغه اقدام کنند.
1395/11/12 ادامه مطلب


تغییر زمان برگزاری کنفرانس وتمدید مهلت ارسال مقالات
به اطلاع پژوهشگران ارجمند می رساند با توجه به تقارن زمان برگزاری کنفرانس با 29بهمن(قیام تبریز) ونیز ایام فاطمیه ونیز تقارن با مراسم چهلم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت فراهم نمودن امکان شرکت تمام پژوهشگران درکنفرانس (باتوجه به درخواست برخی از پژوهشگران)زمان برگزاری کنفرانس به روز یکشنبه15اسفند1395 تغییر یافت.ومهلت ارسال مقالات هم تا15بهمن 1395تمدید شد.
1395/10/26 ادامه مطلب


 درج مقالات برتر در مجلات علمی -پژوهشی و علمی - ترویجی
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند که مقالات برتر ومنتخب بعد از ارزیابی وداوری در مجلات علمی وپژوهشی و یاعلمی ترویجی به چاپ خواهد رسید.
1395/10/15 ادامه مطلب


 محورهای جدید کنفرانس
موضوعات حقوقی · حقوق قدرت نرم · حقوق جنگ نرم · حقوق دفاع سایبر · جرایم سایبری ومخابراتی . شبکه های اجتماعی وتهدیدهای آنها · تهدید شناسی فضای سایبر · چالش های فضای سایبر · حملات سایبری -چالش های قوانین ومقررات داخلی در حوزه سایبر · بررسی مقررات بین المللی در حوزه پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر . همکاریهای بین المللی در حوزه فضای سایبر · بررسی قوانین ومقررات داخلی پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر . آگاهی رسانی و امداد در حوزه افتا ونقش آن در پیشگیری از وقوع جرایم سایبری . بررسی حقوقی بدافزارها . رویکردهای اخلاقی در فضای سایبرونقش آن در سیاست جنایی . حقوق وآزادی های فردی در فضای سایبر . نقش نهادها وسازمانهای دولتی در پیشگیری از جرایم فضای سایبری . نقش نهادها وسازمانهای خصوصی در پیشگیری از جریم فضای سایبری . نقش مردم در امنیت فضای سایبر وفضای مجازی پاک . نقش نهادهای مردم نهاد در ایجادفضای مجاز سالم وپاک · سایر موضوعات مرتبط امنيت داده و شبكه : · امنيت شبكه هاي كامپيوتري و انتقال داده · امنيت شبكه هاي بي سيم و موبايل .امنیت سیستم عامل .امنیت سامانه های صنعتی · پروتكل هاي امنيتي · رمزنگاري · امنيت تجارت الكترونيك · امنیت شبکه های مخابراتی .تشخیص وشناسایی وتحلیل بدافزارها · سایر موضوعات مرتبط امنيت سامانه هاي تحت شبكه: · طراحي، پياده سازي و بهينه سازي سامانه هاي امنيتي فن آوري اطلاعات و ارتباطات · تحليل و ارزيابي سامانه‌هاي امنيتي فناوري اطلاعات و ارتباطات
1395/08/26 ادامه مطلب


ایمیل کنفرانس
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند ارسال مقاله فقط از طریق ثبت نام در سامانه کنفرانس امکان پذیر است.در ضمن در صورت داشتن سوال با ایمیل کنفرانس cyber2016@chmail.ir تماس بگیرید.
1395/08/15 ادامه مطلب


تغییر برگزاری زمان کنفرانس
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند با توجه به درخواست برخی از پژوهشگران زمان برگزاری کنفرانس یه28بهمن ماه1395 تغییر یافت و مهلت ارسال مقالات تا مورخه 30دی ماه 1395 می باشد.
1395/07/27 ادامه مطلب


نمایه شدن کنفرانس در وب سایت CIVILICA
کنفرانس پدافند غبیرعامل در فضای سایبر در وب سایت علمی CIVILICA نمایه گردید.
1395/07/12 ادامه مطلب


راه اندازی سامانه ثبت نام داوران
سامانه ثبت نام داوران در کنفرانس پدافند غیر عامل در فضای سایبر راه اندازی شد.
1395/07/12 ادامه مطلب


اطلاعیه ثبت کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
كنفرانس ملي پدافند غير عامل در قلمرو فضاي ساي با توجه به سطح بالای علمی و پژوهشی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت گردید.
1395/07/11 ادامه مطلب


فعال بودن اولیه کاربر بعد از ثبت نام
به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند که بعد از ثبت نام در سایت نیازی به فعال سازی ان از طریق مراجعه به ایمیل شخصی نیست و تایید اطلاعات ضروری به هنگام ثبت نام به معنی فعال بودن کاربر می باشد.
1395/05/15 ادامه مطلب


جذب هیات علمی افتخاری
کنفرانس ملی «پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر» دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه از میان دانشجویان وفارغ التحصیلان دکتری حقوق (به ویژه در رشته حقوق کیفری وجرم شناسی) وکامپیوتر ونیز اعضای هیات علمی دانشگاهها در رشته های مذکور به صورت افتخاری هیات علمی جذب می کند.
1395/04/27 ادامه مطلب


رعایت حقوق معنوی دیگران
دبيرخانه کنفرانس ملی«پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر»جهت احترام به پژوهشگران کشور و ترویج فرهنگ صداقت و امانت داری در کار علمی وپژوهشی، اصالت تمامي مقالات را با دقت مورد بررسي قرار می دهد. بنابراین از آنجا که مسئولیت صحت و اعتبار علمی و ادبی مقاله ارسال شده، بر عهده فرد فرستنده مقاله می باشد، در صورت اثبات سرقت علمی یا عدم رعایت حقوق معنوی دیگران، مختار خواهد بود که مراتب را به صورت مکتوب به مراجع ذیصلاح اعلام کند.
1395/04/27 ادامه مطلب


  محورهای کنفرانس

موضوعات حقوقی

·         حقوق قدرت نرم

·         حقوق جنگ نرم

·         حقوق دفاع سایبر

·         جرایم سایبری ومخابراتی
.شبکه های اجتماعی وتهدیدهای آنها

·         تهدید شناسی فضای سایبر

·         چالش های فضای سایبر

·         حملات سایبری

·         بررسی مقررات بین المللی در حوزه پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر
. همکاریهای بین المللی در حوزه فضای سایبر

·         بررسی قوانین ومقررات داخلی پدافند غیر عامل در قلمرو فضای سایبر
.آگاهی رسانی و امداد در حوزه افتا ونقش آن در پیشگیری از وقوع جرایم سایبری
.بررسی حقوقی بدافزارها
.رویکردهای اخلاقی در فضای سایبرونقش آن در سیاست جنایی
. حقوق وآزادی های فردی در فضای سایبر
.نقش نهادها وسازمانهای دولتی در پیشگیری از جرایم فضای سایبری
. نقش نهادها وسازمانهای خصوصی در پیشگیری از جریم فضای سایبری
.نقش مردم در امنیت فضای سایبر وفضای مجازی پاک
.نقش نهادهای مردم نهاد در ایجادفضای مجاز سالم وپاک
·         سایر موضوعات مرتبط

امنيت داده و شبكه :

·         امنيت شبكه هاي كامپيوتري و انتقال داده

·         امنيت شبكه هاي بي سيم و موبايل
.امنیت سیستم عامل
.امنیت سامانه های صنعتی
·   پروتكل هاي امنيتي

·         رمزنگاري

·         امنيت تجارت الكترونيك

·         امنیت شبکه های مخابراتی
.تشخیص وشناسایی وتحلیل بدافزارها

·         سایر موضوعات مرتبط

 

امنيت سامانه هاي تحت شبكه:                   

·         طراحي، پياده سازي و بهينه سازي سامانه هاي امنيتي فن آوري اطلاعات و ارتباطات

·         تحليل و ارزيابي سامانه‌هاي امنيتي فناوري اطلاعات و ارتباطات


  معرفی کنفرانس

پدافند غیرعامل(Passive Defense) مجموعه اقداماتی است که انجام می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد.به بیان دیگر هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی‌انسانی، ساختمان‌‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد، پدافند غیرعامل گفته می‌شود.
هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.که یکی از مقولات در فضای مجازی است.

با توجه به اهمیت دنیای مجازی در عصر حاضر و رشد سریع و در عین حال نامتوازن ساختار فضای سایبری، این بستر به یکی از نقاط بالقوه آسیب پذیر و خطرناک در جهان بدل شده است که ضرورت توجه و پرداخت سریع و نظام¬مند، معقول و هدفمند به منظور مصون سازی این بستر از تهدیدات موجود در جهت حفظ امنیت ملی و حریم شخصی شهروندان در فضای جنگ و مخاصمات امروز بین المللی را می طلبد. به هرگونه اقدام با هدف ایجاد اختلال، ناکارآمدی یا محروم سازی از منابع موجود در فضای تبادل اطلاعات، جنگ سایبر گفته می¬شود. جنگ سایبر دارای اهمیت روزافزون برای بخشهای دفاعی و امنیتی، اقتصادی و تجاری و.... است.

چشم اندازهای پدافند غیر عامل

-   داراي عزم ملي و باور عمومي در مسئولين و مردم نسبت به رعايت اصول پدافند غير عامل

- توانمند در تأمين حداکثر ايمني و پايداري و به حداقل رسانيدن آسيب پذيري زير ساخت هاي مرتبط در مقابل تهديدات دشمن .

-قادر به ايفاي نقش اساسي در حراست و حفظ استقلال ، تماميت ارضي و سرمايه هاي ملي در چرخه نظام دفاعي امنيتي کشور .

 
-برخوردار از آمايش سرزميني مناسب و متکي به ويژگيهاي جغرافيايي ، جمعيتي وفرهنگي  و اصول دفاع غير عامل در حوزه مختلف با رعايت توزيع و پراکندگي موزون سرمايه ها و فعاليت ها در عرصه ايمن جغرافيا .

- توانمند در توليد دانش فني و برخوردار از پشتوانه تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه پدافند غير عامل با تأثير باز دارندگي بالا و با موفقيت ممتاز در سطح منطقه

-داراي پشتوانه فرهنگي و حقوقي و قانوني جامع در سطح کشور با قابليت تأمين و اجراي الزامات و ظوابط مربوطه

-برخوردار از نظام يکپارچه ، هماهنگ و کارآمد پدافند غير عامل کشور با قابليت تعامل سازنده و پيشبرنده با دولت در زمينه اعمال تدابير دفاعي امنيتي در بخش هاي مختلف .

اهداف کلان

-   ايمني سازي مراکز حياتي، حساس و مهم.

- توسعه کمي و کيفي نيروي انساني متخصص.

- ارتقاء قابليت بقا و حفظ کشور در شرايط بحران.

-  افزايش آستانه مقاومت ملي و تقويت مولفه هاي مقاومت در مقابل تهديدات.

- فرهنگ سازي و ايجاد باور عمومي در مورد تاثير پدافند غير عامل در کاهش آسيب پذيري.

- کسب امنيت پايدار در توسعه و پايدار سازي زيرساخت هاي حياتي کشور.

- تحقيق و پژوهش، توليد علم و فناوري و فرهنگ سازي و تبديل آن به معارف عمومي.

-تکميل چرخه دفاعي کشور و تعامل مثبت با دفاع عامل و پدافند غير عامل.

-نهادينه کردن رعايت اصول و ضوابط پدافند غير عامل در طرح هاي توسعه منتهي به ايجاد مراکز طبقه بندي.

-کاهش مجموعه آسيب پذيري هاي کشور و نمايان نمودن اقتدار ملي ناشي از آن به عنوان يکي از مولفه هاي بازدارندگي.

-به حداقل رسانيدن تاثير تهديدات نظامي دشمن بر زيرساخت هاي حياتي، حساس و مهم.

-توسعه کمي و کيفي ظرفيت و توان اجرايي پدافند غير عامل در بدنه مهندسي کشور (مشاوره و اجرا)

تاریخ های مهم
ارسال متن کامل مقاله:
از 1395/03/01 تا 1395/11/15
داوری متن کامل مقاله :
از 1395/06/01 تا 1395/11/30
نتایج نهایی  مقالات:
از 1395/11/15 تا 1395/11/30
ثبت نام فردی شرکت کنندگان:
از 1395/03/01 تا 1395/12/10
زمان برگزاری کنفرانس:
1395/12/15

دبیرخانه کنفرانس
آذربایجان شرقی-مراغه-بلوار شهید درخشی-دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه-دانشکده علوم انسانی
mail:cyber2016@chmail.ir
تلفن دبیرخانه:
041
  37452050 - 37454506-09   37454504

 
فاکس دبیرخانه:  37455111 – 041

پنجشنبه 05 ارديبهشت ماه 1398

تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان

پوستر کنفرانس